Rady a tipy na svatební večírek


Co dělat na hostině než přijede svatební hudba?

Čas během odpoledne po svatební hostině je ideální dobou pro několik svatebních zvyků a různých zábavných činností. Příjemně tak vyplníte čas než přijede DJ, který se postará o vaší večerní zábavu. Možností je celá řada:

Krájení svatebního dortu a jeho rozdávání hostům u stolu

Krájení svatebního dortuPříjemný čas se svatebními hosty strávíte také u dortu a kávy. Jeho společné krájení nevěstou a ženichem patří k tradici. Říká se, že kdo z novomanželů uchopí nůž jako první, bude hrát vedoucí roli i v novém svazku.

Svatební dort by rozhodně nikdo neměl odmítnout. Kromě ženicha a nevěsty ho musí ochutnat i všichni přítomní. Ten, kdo neochutná, si prý přivodí smůlu, která může ohrozit i nové manželství. Takže na tomto bodu programu si dejte náležitě záležet!


Čtení přání a rozbalování svatebních darů od přítomných hostů.

Svou nejbližší rodinu a přátele, kteří se účastní vaší svatební hostiny, potěší, když veřejně přede všemi přečtete přání, která vám do nového společného života napsali. Také můžete rozbalit i vaše svatební dary a podělit se s ostatními o překvapení, která překrásně zabalené balíčky skrývají. Je slušné za svatební dary všem poděkovat a toto je ten nejlepší způsob, jak to udělat.


Dražba nevěstina podvazku

Tato "hra" je určena pro svobodné pány. Ženich své čerstvé manželce sundá pouze pomocí zubů nevěstin podvazek a začne ho dražit. Ten, který za podvazek nabídne nejvyšší sumu, se prý do roka a do dne ožení. Peníze z dražby pak náleží pouze nevěstě! Dražbu je ale možné nechat až na večerní party, kdy se dražby profesionálně zhostí svatební moderátor a DJ.

Nevěsta háže kytici

Házení kyticí mezi svobodné a nezadané dámy a slečny

Klasikou mezi svatebními zvyky je házení nevěstiny kytice mezi nezadané a dosud svobodné dívky. Důležité je, aby nevěsta neviděla, komu květinu hází. Stoupne si tedy zády k dívkám, které by měly stát v půlkruhu o kus dál. Slečna, která svatební kytici chytí, se prý do roka bude také vdávat.


Citáty a vtipy

Máte mezi pozvanými hosty někoho hodně šikovného? Může během odpoledne, než přijede DJ na svatbu, říci přítomným pár svatebních vtipů nebo nějaké svatební a novomanželské citáty. Vaši hosté se tak pobaví, zasmějí a dost možná, že se s nějakými vtipy a veselými historkami přidají i další přítomní. O zábavu tak nebude nouze.


Jak vypadá časový harmonogram svatebního dne?

Časový harmonogram svatebního dne bude vypadat pokaždé jinak. Záleží na tom, kdy mají snoubenci obřad a co všechno mají v plánu během svého velkého dne uskutečnit. Pro ilustraci budeme předpokládat, že se budou brát v pravé poledne.

Svatební den se dělí na dvě základní části. První patří samotnému obřadu a hostině s rodinou. Druhá část je pak večírek pro rodinu, přátele a další pozvané hosty. V této části se o hudbu a zábavu stará svatební DJ.

Nevěsta


1. Část pro obřad a hostinu s rodinou

  • 12:00 – svatební obřad
  • 12:30 – přesun na hostinu
  • 13:00 – svatební hostina
  • 14:00 – odjezd novomanželů na společné focení
  • 16:00 – krájení svatebního dortu
  • 17:00 – čas na některé ze svatebních her a zvyků2. Část pro večírek a zábavu

  • 18:00 – začátek svatební party – reprodukovaná hudba od DJ na svatbu
  • 20:00 – čas na nějakou z dalších svatebních her nebo soutěží
  • 24:00 – možnost společného vypouštění lampionů štěstí nebo ohňostroj
  • 02:00 – většinou závěr svatebního večírku, ale správný DJ na svatbu hraje tak dlouho, jak dlouho chtějí hosté tančit a bavit se

Všechny uvedené časy i činnosti jsou jen orientační a mohou vám posloužit jen pro inspiraci. Svatební den by měl vypadat a probíhat hlavně podle přání a představ snoubenců.

Objednávka moderování maturitního plesu
Objednávka moderování maturitního plesu"Večerní párty byla v moderním duchu, kdy stodolu zaplnily blikající světelné paprsky a diskotéka, hudba obstaral DJ Georgano a zábava to bylo opravdu skvělá – doporučuji vyzkoušet! Svatebčany bavil i jako moderátor soutěží a svatební tomboly."

více zde


"Nejdříve jsme váhali a báli se. Přeci jen si nechat zkazit svatbu jsme nechtěli. Kámoš měl na svatbě nějaké samohrajky či co, a to byl děs. Ale na tak super večírek na naší svatbě jen tak nezapomenu! Díky Georgano!"

Petr Jandovský - další ohlasy zde

Ohlasy na svatbu