Svatební hry

Jak zabavit hosty na svatbě

Svatební večírek je především o zábavě pro přítomné hosty. Proud hudby, o kterou se stará DJ na svatbu, je vhodné čas od času zpestřit nějakou hrou nebo soutěží. Vaše svatební party bude díky tomu pestrá a veselá. Vaši hosté a přátelé pak na ní budou rádi a dlouho vzpomínat.

Novomanželský kvíz

Svatební hryJe to hra, během které pobaví novomanželé všechny přítomné na svůj účet. Svatební moderátor ženicha a nevěstu posadí zády k sobě, aby na sebe neviděli. Do rukou dostane každý dvě odlišná mávátka. Jedno symbolizuje nevěstu a druhé ženicha. Následuje kladení otázek. Novomanželé odpovídají zvedáním mávátek podle toho, zda odpověď více pasuje na ženicha nebo nevěstu. Hosté se baví tím, zda se v odpovědích shodují nebo rozcházejí. Hra je to velmi zábavná.

Zde ukázka možných otázek pro vaší představu:

  • Kdo z vás chrápe?
  • Kdo usíná u televize?
  • Kdo obvykle vynáší odpadky?
  • Kdo je více rozhazovačný?

Více otázek nemohu prozradit. Novomanželé by je předem neměli znát, aby byla zábava větší a spontánní. V žádném případě ale nejde o otázky vulgární, společensky nevhodné nebo ponižující. Vše je připraveno s maximální péčí pro pobavení novomanželů i hostů.

Boj o židli

Jedná se o známou společenskou hru, kdy se doprostřed parketu dá určitý počet židlí a kolem nich tančí vždy o jeden pár více. Ve chvíli, kdy svatební DJ vypne hudbu, pustí muži své partnerky a ty musejí co nejrychleji sednout na židli. Tanečnice, na kterou židle nezbyla, vypadává i se svým tanečníkem ze hry. Poté se jedna židle odebere a hra se opakuje dokud nezůstane poslední – tedy vítězný pár.

Tanec čelo na čelo

Další z oblíbených společenských her, do které se může zapojit několik tanečních párů najednou. Tanečníci si dají mezi svá čela nějaký předmět (pomeranč, míček, minci) a tančí na hudbu tak, aby jim předmět nespadl. Komu upadne, ten ze hry vypadává. DJ začíná od pomalejší hudby a postupně zrychluje až na rokenrol. Ve vysokém tempu je velmi náročné předmět mezi tanečníky udržet. Vyhrává pár, který udrží předmět nejdéle.

Svatební tombola

Pro své hosty můžete na svatební večírek připravit i veselou tombolu. Může mít dvě podoby. Při jedné se velmi elegantním způsobem zbavíte nepotřebných věcí z vaší domácnosti tím, že je nabídnete jako ceny pro výherce. Není například čas se zbavit té kýčovité porcelánové sošky, na kterou se práší na poličce?

Druhou možností je udělat tombolu z obyčejných drobností, kterým dáte neobyčejné názvy. Například pouhý sáček strouhanky, ke kterému dáte obrázek rohlíku, nazvete "puzzle pro pokročilé" :-). Ze zkušeností vím, že tohle na svatební hosty funguje a všichni se u toho hodně nasmějí.

Vypouštění lampionů štěstí

Jednou z velmi oblíbených činností na svatebních oslavách je vypouštění lampionů štěstí. Většinou se to dělá o pravé půlnoci. Novomanželé na svůj lampion napíší své přání a hosté napíší na své lampiony to, co novomanželům do jejich nového společného života přejí. Lampiony přání se poté hromadně vypustí do vzduchu. Noční oblohu tak ozáří desítky stoupajících světel. Tento okamžik má určitý magický nádech a bývá často také velmi příjemným způsobem zakončení svatební oslavy.

Hry s balonky

Správný DJ na svatbu by měl mít ve své výbavě vždy několik klasických nafukovacích balonků. S nimi se dá udělat spousta zábavy a různých soutěží. Záleží jen na fantazii :-)

O další zábavu se často postarají i sami hosté, kteří si pro novomanžele mnohdy připraví i nečekané překvapení. Fantazii se meze nekladou. Důležité je přijít na svatební večírek s dobrou náladou a hlavně mít chuť se aktivně bavit, ne pouze jen nečinně sedět a pasivně přihlížet od stolu.

Objednávka moderování maturitního plesu
Objednávka moderování maturitního plesu"Večerní párty byla v moderním duchu, kdy stodolu zaplnily blikající světelné paprsky a diskotéka, hudba obstaral DJ Georgano a zábava to bylo opravdu skvělá – doporučuji vyzkoušet! Svatebčany bavil i jako moderátor soutěží a svatební tomboly."

více zde


"Nejdříve jsme váhali a báli se. Přeci jen si nechat zkazit svatbu jsme nechtěli. Kámoš měl na svatbě nějaké samohrajky či co, a to byl děs. Ale na tak super večírek na naší svatbě jen tak nezapomenu! Díky Georgano!"

Petr Jandovský - další ohlasy zde

Ohlasy na svatbu